Marsna Jamborette 2013

Van 29 juli t/m 9 augustus 2013 organiseert Scouting St Jozef Meerssen voor de achtste keer een internationaal scoutingevenement in Meerssen. Gedurende 12 dagen zullen jongens en meisjes in de leeftijd van 14 tot 18 jaar uit 9 verschillende landen deelnemen aan de zogenaamde Jamborette.

Dit jaar komen de groepen uit: België, Frankrijk, Duitsland, Griekenland, Engeland en Schotland, Spanje, Oostenrijk en Israël. Natuurlijk doen ook Nederlandse scouts mee aan dit evenement, de Shero's van Scouting Meerssen.

Activiteiten

Gedurende 12 dagen kunnen de deelnemers meedoen aan een groot aantal verschillende activiteiten die voornamelijk tot doel hebben om jongeren van en met elkaar te laten leren dat er in wezen geen verschillen zijn tussen de mensen ondanks verschil in afkomst, religie en culturele achtergrond. Tijdens de jamborette worden dan ook veel activiteiten gedaan in internationaal gemengde groepjes, zodat men nog meer van elkaar kan leren door samenwerking en gezamenlijk oplossen van problemen. Het programma is zodanig samengesteld dat er voor jongeren nog heel wat te beleven valt.

Een greep uit de programmaonderdelen

 • Feestelijke opening op 30 juli
 • Kennismaking met Meerssen door verschillende speurtochten door het dorp en omgeving
 • Excursies naar Amsterdam, Den Haag, Maastricht, Valkenburg, Ardennen
 • Uitdagende activiteiten als abseilen en high rope activiteit
 • Songfestival
 • Kennismaking met elkaars religies en gebruiken
 • Breugheliaans feest: waarin ieder een thuisgerecht kookt voor alle andere deelnemers
 • Open dag om de Meerssense gemeenschap kennis te laten maken met de deelnemers (4 augustus van 14:00 tot 18:00 uur)
 • Verschillende grote kampvuren
 • Feestelijke afsluiting gevolgd door disco voor de jeugd (8 augustus)

Open dag

Tijdens de open dag kunnen bezoekers kennismaken met de verschillende landen en groepen en hun activiteiten. Daarnaast kunnen de bezoekers deelnemen aan verschillende workshops die op het terrein worden gedaan. Een kleine greep uit het aanbod: broodbakken op houtvuur, klimmen en abseilen, glasbewerken, houtbranden, leer jongleren en yakardraaien, maak je eigen Marsna button, silent disco, boogschieten. Voor alle leeftijden is er wel iets leuks te doen.

Data

 • Aankomst deelnemers maandag 29 juli
 • Opening dinsdag 30 juli
 • Open dag zondag 4 augustus
 • Sluiting 8 augustus
 • Vertrek deelnemers 9 augustus

Aanmelden nieuwsbrief

Meld je aan voor onze nieuwsbrief met het laatste groepsnieuws

Zoek wolk

Volg ons op Facebook
Volg ons op Youtube